життя громад
Львівська громада РУНВіри "Рать Святослава" поповнилася маленьким рідновіром. Подружжя Пронівих виявили бажання освятити в рідне богорозуміння синочка Родослава. Обряд освячення провів рунтато Богдан Джурик.
СВЯТО ВЕЛИКОДНЯ СВІТЛА ДАЖБОЖОГО
В СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКІЙ ГРОМАДІ РУНВІРИ
20 квітня 11014 р.Д. рунвісти Старокостянтинова відсвяткували Великдень у Святинній хаті. Ще досить багато роботи біля цієї будови, але священні години самопізнання громада вже там проводить і, звичайно, відзначає свята.
На нижній світлині: над вхідними дверима портрет Тараса Шевченка, виконаний з дерева львівським художником-рідновіром Володимиром Гоєм, який люб'язно подарував свою роботу для Святині РУНВіри.
22 травня – День перепоховання
праху Тараса Шевченка
урочисто відзначили рунвісти м. Красилова.
Ось уже 13-й рік поспіль члени Красилівської громади РУНВіри приходять у шевченківські дні до пам’ятника Великому Кобзарю, щоб засвідчити свою глибоку пошану Пророку України. І щороку збільшується коло українців, для яких прийти до Шевченка стає традицією.
Голова міської ради Ніла Василівна Островська завжди йде назустріч починанням рунвістів Красилова і сама бере активну участь в урочистостях. Цього року біля пам’ятника Великому Тарасу виступили художні колективи районного та міського (на фото) будинків культури, співочий колектив територіального центру соціального захисту інвалідів та інші.
Рунмама Влада Яткевич в заключному слові зокрема сказала:
«У поемі Лева Силенка «Гість з храму Предків» є такі слова: «РУСЬ БУДИСЬ, НЕ ПРОБУДЕШСЯ – ЗГИНЕШ!»
В Тараса Шевченка читаємо:
А щоб збудить
Хиренну волю, треба миром,
Громадою обух сталить;
Та добре вигострить сокиру –
Та й заходиться вже будить.
О. Гончар: "... Шевченко – це код нації, а в його "Кобзарі" закодовані самі генетичні основи нашої духовності, невичерпний її потенціал."
Шевченко, як лакмусовий папірець, визначає ступінь українськості в нашій крові.
Шевченко – це ціле явище. Явище не в літературі, не в мистецтві (бо, напевно, за якимось літературними чи мистецькими критеріями є твори досконаліші), а це – явище в Україні, а, може, й у світі.
Це – явище робить нас, українців, нацією, єднає, не розділяючи за політичними чи релігійними переконаннями.
Дуже тішить те, що все більше українців пробуджується, і теперішні політичні події, які є, швидше, не політичними, а духовними, пришвидшили процес становлення нації. Суспільство розшаровується, оголюючи наші душі: або ти – патріот своєї держави, або космополіт-безбатченко.
Свою любов до України нам є з чим порівняти, з Шевченковою любов’ю.
Я так її, я так люблю
Мою Україну убогу,
Що проклену святого бога,
За неї душу погублю!
Поет з Сумщини Михайло Шевченко відповідає:
Ми всі потроху любимо Вкраїну –
Її співучу мову солов’їну …
Ми всі нічого не берем від того,
Але щоб проклясти за неї Бога?..
Себе ще й не питали, чи змогли б.»
Серед хористів є прихильники Рідної Української Національної Віри.