Новолітування. Благовіщення.
НОВОЛІТУВАННЯ. БЛАГОВІЩЕННЯ.
«Кияни свято стрічі Нового року звали Благовіщенням, яке вони стрічали щедрівкою. Таємно вранці постукав у двері волхв Сурма. Увійшовши до хати, сказав: "Щедрик-щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка. І кинув я їй жменьку святої землиці, щоб гніздо мостила. Внуки мої, входжу до хатини вашої з Благовіщенням Світла Дажбожого!
Благовіщення віщує нам нове збіжжя, пшеницю та всяку пашницю". І сказала внучка Родослава: "Спасибі, що зайшли, так щоб ніхто й не бачив. Усі живемо в страхові. Сусід боїться щиро говорити з сусідом. Сідайте за стіл, дідусе рідненький. Вчора діти були від ранку до вечора на сонці. І кури, і коні, і корови, і телята — все випустила на сонце. Мій муж Лад, і я, і діти завтра на поле їдемо. На ниві скрешемо першу борозну, рік новий зачинаючи. Таке небо веселе! Земля на Благовіщення воскресати починає, тане сніг".
На світанку історії людей білої раси (в епоху розвитку Мізинської культури, 11 тисяч літ тому) на землях Оріяни (України-Руси) сама природа починала Новий рік у березні. І наші Предки — діти природи, стрічали оживання природи, Новий рік, Благовіщення в березні. І звичай цей був такий сильний, що ті племена, які з України (Руси) прибули до Північної Індії, стрічали і в Індії Новий Рік в березні. І звичай цей й сьогодні в Індії культивується оріянами. І сумеріяни, прибувши шість тисяч літ тому з України (Руси) на родючі долини Месопотамії (Тигру-Евфрату), стрічали Новий рік у березні.
І археологи на сумеріянських клинописах прочитали, що "Боги світ створили у березні місяці". І цими легендами користуючись, пророки Езикіел-Ездра й написали у "П'ятикнижжі", що в "березні" був створений світ. (Мага Віра, 23-52,53)
Наші предки дуже шанували свято Благовіщення, бо воно знаменувало перемогу дня (Сонця) над ніччю – день ставав бвльшим за ніч. А це, в свою чергу, вселяло надію на гарний засів і врожай, бо ж Благовіщення – це свято землі.
До Благовіщення не можна порати землі, бо «земля відпочиває і сили набирається», а від Благовіщення можна працюівти коло неї. Бо в цей день Бог благословляє землю, а також всілякі рослини. Все починає рости, цвітуть перші весняні квіти.
На Благовіщення дівчата виводять перший весняний хоровод: «Кривий танець», який є привітанням весни. Бо до цього часу весну тільки «виглядали» та «закликали», а тепер вона вже тут, вона прийшла і вступила в свої права.
Відроджуючи предківські звичаї та обряди, ми святкуємо Благовіщення, Новолітування з впевненістю в нашій перемозі над силами зла. Слава Дажбожій Україні! Героям слава!