Головна

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дорога українська людино

 

Мій народе, вставай пробудися,

Правдоносна твоя вільна рать!

Духом чину, звитяг збагатися,

Хоче Бог Рідну Віру вітать!

(Лев Силенко “Мага врата”)

Шановні відвідувачі!

Щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Об’єднання Синів і Дочок України Рідної Української Національної Віри!

 

РУНВіра  реформована Духовним Учителем і Рідним Пророком Левом Силенком дохристиянська віра України-Руси; віра в Єдиного Господа з ім’ям Дажбог. Бог (незалежно від того, як хто Його називає і розуміє) Один. Він кожному народові дав волю розуміти Його по-своєму, тобто мати свою релігію.

 

Ми, Українці-русичі, живемо на чудовій, Богом благословенній Українській Землі дуже-дуже давно. Відколи саме – не зможе сказати ніхто. На цій землі, з волі Божої, з’явилися наші Першородителі – Мама Лель і Тато Орь. Вони започаткували Рід наш Український. Знаємо, що було це ще в часи, які інколи називають незапам’ятними, легендарними, доісторичними. Достеменно відомо, що з того часу промайнуло багато-багато тисячоліть.

Нащадки Мами Лель і Тата Оря, себто ми – Українці, завжди славилися своїм розумом, мужністю, міцним здоров’ям, правдивістю, доброзичливістю, величезною повагою до Предків і любов’ю до природи.

 

Ми з повагою ставимося до сусідів і гостей, до їхніх звичаїв і обрядів. Ми ніколи не зазіхали на чужі землі, не прагнули підкорити інші народи, не бажали нав’язати їм свої цінності.

Таких же дій ми чекали від інших народів щодо себе. Ми ніколи не дозволяли жодним зайдам безкарно топтати нашу Святу Землю, зневажати нас у рідній хаті, нав’язувати нам чужу культуру, мову, звичаї, обряди, віру. Адже все це у нас було своє, самобутнє, повновартісне, дороге і притаманне лише нам.

Та не такими були наші недруги. Вони прагнули будь-що поневолити горде Українське плем’я. Не зумівши підкорити нас військовою силою, недруги вдалися до підступу. І використали вони для цього інтернаціональну християнську віру, яка була (і залишається) чужою для нашого люду.

Дорога Українська Людино!

Більше тисячі років тому – 988 року – над твоєю душею, над вірою твоїх Предків було здійснено жахливу наругу. Великий київський князь Володимир, спокусившись обіцянками нашого недруга – Візантії, став на коліна перед візантійським священиком, прийняв хрещення, а потім почав вогнем і мечем хрестити Українців-русичів. Ви, безперечно, пам’ятаєте слова з літопису, якими князь Володимир “запрошував” своїх підданих до хрещення: “Велю завтра хрестити Київ. Якщо не з’явиться хто завтра на ріці – багатий, чи убогий, чи старець, чи раб, – то мені той противником буде”. На зміну рідній духовності насильницькими методами запроваджувалась чужа. Князівські опричники, незважаючи на прохання, стогін і плач людей, знищували рідну віру, рідні святощі, рідних волхвів – духовних провідників Українців-русичів.

…Минув час, і з’явився новий Духовний Учитель Українців – Лев Силенко, який, реформувавши нашу стародавню (дохристиянську) віру, проголосив РУНВіру (Рідну Українську Національну Віру), віру в Єдиного Господа Дажбога.

Відтепер ми, Українці, щасливий народ, бо маємо своє рідне розуміння Єдиного Бога, маємо своє рідне Святе Письмо Мага Віру, свої рідні Заповіді, Закони правильного життя, Предками устійнені звичаї та обряди.

РУНВіра, як релігійна організація, зареєстрована в Уряді України ще в 1992 році (свідоцтво про реєстрацію № 237 від 28 травня 1992 року).

Нині в багатьох населених пунктах нашої держави, діють громади РУНВіри (таких громад вже понад сто). Щонеділі в громадах проводяться Священні Години Самопізнання, де звучать молитви, вивчаються минувшина Українського народу, наші духовні засади, звичаї та обряди. Вся ця копітка праця спрямована на відродження рідної духовності, національної гордості,  розбудову достойного майбуття Української нації.

Шановний, Українцю!

Якщо Ти цікавишся історією України, духовністю наших Предків, якщо Ти хочеш більше довідатися про стародавній світогляд українців, відзначати рідні свята, жити за рідними звичаями та обрядами, які своїм корінням сягають дохристиянських часів, тоді Твоє місце у громаді сповідників РУНВіри.

 

Слава Дажбогові! Слава Його Пророкові! Слава Дажбожій Україні!