Свято Врожаю. Обжинки.

 

Закінчується літо, закінчуються жнива. До Храму-Святині юнаки та юнки вносять обжинковий Сніп, прикрашений польовими квітами та барвистими стрічками. Всі урочисто встають. Сьогодні рідновіри відзначають Свято Врожаю. У кошиках –дари дажбожі: яблука, груші, мед, пироги з маком, букетики цілющого зілля. Рунтато читає молитви, веде розповідь про нашу давньоорійську хліборобську культуру.

«Усі ми є дітьми України-Руси. І всі ми в Світі відомі, як Перші хлібороби — творці брильянтної Трипільської хліборобської культури, творці благородних розумінь Світу.

І наш світлий Родоначальник має ім'я Орь, що означає: той, хто творить хліб (оре ниву, хлібороб, орач). Хлібороби вважали себе людьми вищої культури. Вони в цьому були переконані, знаючи спосіб життя мандрівних племен (мисливців, пастухів).

Дажбог щороку обдаровує нас сонячними плодами. Обдаровує, як любих дітей своїх. І ми поклоном і вірою в Дажбога висловлюємо Йому, нашому Господові, благодарність. Почуття благодарности, притаманне вдачі нашій.

Ми в душі відчуваємо діяння душі наших Предків-Трипільців, які 7 тисяч літ тому жили над берегами Дніпра і його приток солодководих. Вони нам у спадщину передали багату землю. І багату любов до землі Матері-Кормилиці.

- Ім'ям Дажбожим благословляються і освячуються плоди на здоров'я життя нашого. Слава Дажбогові, слава Дажбогові, слава Дажбогові!» (Священна Книга Обрядів).